העברה אגב גירושין

החלטתם להתגרש? אחד מכם מעוניין לרכוש את זכויותיו (כלומר את חלקו) של בן הזוג בנכס?

האם תצטרכו לשלם מס על אותה רכישה/מכירה?

על פי סעיף 4(א) לחוק מיסוי מקרקעין, העברת זכויות בנכס מקרקעין בישראל בהתאם לפסק דין (או הסכם שקיבל תוקף של פס"ד) הניתן 'אגב גירושין' אינה מהווה 'עסקה', ובלבד שההעברה נעשית בין בני הזוג עצמם, או לילדיהם.

משכך, לא תצטרכו לשלם מיסים (מס שבח ורכישה) שכן, אין מדובר באירוע מס. כך גם, אין  צורך בדיווח לרשויות המס או בהצגת אישורי מיסים בהעברת הזכויות.

לצד זאת, חשוב מאוד להקפיד כי הסכם הגירושין ינוסח על ידי עו"ד המתמחה בתחום, ויכלול הוראות ברורות ומפורשות בנוגע להעברת הדירה אגב גירושין.

בדיקת כדאיות למקבל הנכס – 

עניין נוסף, חשוב לא פחות, שיש לתת עליו את הדעת ולשקול אותו בכובד ראש הוא מכירת הנכס בעתיד. שכן, אומנם העברת הנכס בגירושין אינה מהווה אירוע מס, אך במכירתו בעתיד, נשמר עקרון רציפות המס. כלומר, השבח שנצבר במהלך התקופה שבה החזיקו שני בני הזוג בנכס מיום רכישתו ועד למכירתו, ימוסה וישולם על ידי בן הזוג שקיבל את הנכס בעקבות ההסכם, בעת מכירת הנכס על ידו, אלא אם כן, בעת המכירה, בן הזוג המקבל פטור ממס שבח ממילא.

מחזיקים הסכם גירושין ביד וזקוקים להעברת הזכויות על שמכם? מעוניינים לערוך הסכם גירושין? אני כאן בשבילכם. השאירו פרטים באתר, ממש כאן למטה, ואצור אתכם קשר בהקדם האפשרי.

דילוג לתוכן