מקרקעין

החשיבות של עסקת מקרקעין

עבור רובנו, רכישת דירה היא העסקה הכלכלית הגדולה שנעשה בחיינו.

חלקינו נעשה את המהלך הזה פעם אחת בחיינו בלבד, לאחר שחסכנו כספים רבים, קיבלנו עזרה מההורים והסתייענו בלקיחת משכנתא.
למרות הקושי ברכישת דירה בישראל, הישראלי הממוצע נוטה לחשוב שמדובר בצעד טכני פשוט, פשוט אפילו יותר מרכישת רכב יד שנייה, אותו מקפיד הרוכש לקחת למכון בדיקה טרם הרכישה ואינו חוסך בהיקף ובעלות הבדיקה.

מכאן, קל וחומר שכאשר רוכשים דירה, יש לבחור את עורך הדין המקצועי ביותר שילווה את העסקה מהמשא ומתן ועד לרישום הזכויות על שם הרוכשים.

הבדיקות המקדמיות לקראת הכניסה למשא ומתן

לאחר שהחלטתם שמצאתם את דירת חלומותיכם, שזהו המקום בו תרצו לגור בשנים הבאות ושהמחיר והמיקום מתאימים, אתם נכנסים לשלב המשא ומתן.

לפני הכניסה לשלב זה יש לבדוק היטב את המצב התכנוני של הנכס, המצב המשפטי של הנכס, את זהות המוכרים, את ההתאמה לנסח הטאבו ועוד.

מהו נסח הטאבו?

נסח טאבו הינו מסמך המכיל נתונים רישומיים ומהווה את תעודת הזהות של הנכס. את הנסח ניתן להפיק באמצעות האתר של לשכת רישום המקרקעין.

מנסח הטאבו ניתן להפיק מידע רב: מי הם בעלי הזכויות הרשומים, השטח הרשום, הפנקס בו רשום הנכס, המיקום המדויק של הנכס, החלק של כל תת חלקה ברכוש המשותף, הצמדות לכל תת-חלקה (גינה, גג, מחסן, חניה וכד'), עיקולים ומשכנתאות הרובצים על הנכס, הערות משפטיות (הערת אזהרה, זיקת הנאה, ירושה), הערות תכנוניות ועוד.

הליווי בהליך מכר-רכישה

ישנה חשיבות רבה למקצועיות בליווי בהליך מכר או רכישת דירה וזאת בכדי לא לסכן את כל הונכם שהושקע ברכישת הנכס.

לעוה"ד טלי נחמיה ניסיון רב בניהול עסקאות מקרקעין:
הסכמי מכר ורכישה של דירות, העברה אגב גירושין, רכישת דירות חדשות מקבלן, פינוי מושכר ופירוק שיתוף במקרקעין.

עסקת מקרקעין היא עסקה מורכבת. כאמור, ייתכן שזו העסקה הכלכלית הגדולה ביותר בנעשה במהלך חיינו.
לאור הסיכונים הרבים הטמונים בה, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין טרם הכניסה לשלב המשא ומתן ולשכור את שירותיו של עורך דין העוסק ובקיא בתחום.